08.09.2021. Կորոնավիրուսի 645 նոր դեպք է գրանցվել, 15 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում սեպտեմբերի 7-ին  կատարվել է 6659 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 645 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 334 մարդ, գրանցվել է 15 մահվան դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 246 410 դեպք, որոնցից 230 291-ն` առողջացած, 4954-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1167 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6121 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9998 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 588 480 թեստավորում:

Armenia has confirmed 645 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 246,410 as of 11 a.m. Wednesday, September 8, the Ministry of Health reports. 334 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 230,291.
The Covid-19 death toll has increased by 15 to 4,954. The figure does not include the deaths of 1,167 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 9,998 active cases. As many as 1,588,480 tests have been performed in the country since the disease outbreak.