08.09.2021. Կորոնավիրուսի 645 նոր դեպք է գրանցվել, 15 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում սեպտեմբերի 7-ին  կատարվել է 6659 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 645 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 334 մարդ, գրանցվել է 15 մահվան դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 246 410 դեպք, որոնցից 230 291-ն` առողջացած, 4954-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1167 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6121 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9998 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 588 480 թեստավորում:

08.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 645 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 645 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6659 тестах), выздоровели 334 человека, зарегистрировано 15 случаев смерти.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 8 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 246 410. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 230 291 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4954.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1167.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончался 6121 зараженный коронавирусом пациент.
Фактически на лечении на данный момент находятся 9998 пациентов. В общей сложности было проведено 1 588 480 тестирований.