Արցախում ռուս խաղաղապահների հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի ինքնաթիռով Բաքվից Երևան է վերադարձրել երկու հայ զինծառայողների: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախում ռուս խաղաղապահների թելեգրամյան էջից։
Նա ադրբեջանական կողմին է հանձնել ադրբեջանական զինուժի զինծառայող Ջամիլ Բաբաևին, ով օգոստոսի 25-ին ձերբակալվել էր Արցախի տարածքում ՝ Մարտակերտ քաղաքում:
Սպուտնիկ Արմենիան գրել է, որ վերադարձող 2 գերիները հուլիսի 14-ին Սև լճի տարածքից անհետացած զինվորականներն էին՝ զինծառայող Արթուր Նալբանդյանն ու վարորդ Արամայիս Տոռոզյանը։

Russian Aerospace Forces plane delivered two Armenian prisoners of war from Baku to Yerevan, the Telegram Channel of the Russian Peacekeeping mission reported on Tuesday. The return of the captives took place under the mediation of the Commander of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh, Colonel-General Rustam Muradov.
The Armenian prisoners were exchanged for an Azerbaijani serviceman Jamil] Babayev who had been detained in one of Martakert houses.
As the source said, the released Armenian prisoners are Arthur Nalbandian and Aramais Torozian who had gone missing since July 14 in the area of Sev Lich.