Պուտինն ու Շառլ Միշելը քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման հեռանկարները
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հետպատերազմյան կարգավորումը: Այս մասին թվիթերում գրել է Շառլ Միշելը։
«Մենք մտքեր փոխանակեցինք Հայաստան-Ադրբեջան կարգավորման հեռանկարների վերաբերյալ. անհրաժեշտ է վստահության կառուցում ու երկխոսություն», - գրել է Շառլ Միշելը:
Բացի այդ, Պուտինն ու Միշելը քննարկել են իրավիճակը Աֆղանստանում և ազդեցությունը սահմանակից տարածաշրջանում։
«ԵՄ-ն ու Ռուսաստանը շահագրգռված են տարածաշրջանային կայունթյան հարցում»,-գրել է Միշելը։
Շառլ Միշելը նշել է, որ Եվրամիությունը վերահաստատել է Ուկրաինայի և Վրաստանի տարածքային ամբողջականությանն աջակցությունը, դատապարտել Բելառուսի կողմից անկանոն միգրացիայի զենքի կիրառումը ԵՄ անդամ երկրների դեմ:

Charles Michel discusses prospects for Armenia-Azerbaijan settlement with Putin
President of the European Council Charles Michel and Russian President Vladimir Putin have discussed, among other things, prospects for the Armenia-Azerbaijan settlement during a phone call.
“Exchanged views on prospects for the Armenia-Azerbaijan settlement – confidence building and dialogue are needed,” Michel said in a tweet on Wednesday.
In addition, the two leaders discussed the recent developments in Afghanistan and their impact on the broader region.
“The EU and Russia share an interest in regional stability,” Michel tweeted.
He said he reiterated the EU support to Ukraine’s and Georgia’s territorial integrity and condemned Belarus’s weaponisation of irregular migration against EU member states.