Վարանդայում որոնողական աշխատանքներն այսօր արդյունք չեն տվել
Որոնողական աշխատանքներն այսօր Վարանդայում արդյունք չեն տվել։ Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունի հաղորդագրություից, որում մասնավորապես ասվում է.
«Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել է Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Որոնումներն արդյունք չեն տվել՝ աճյուն կամ մասունք չի հայտնաբերվել:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում փրկարարական ջոկատները հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1659 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն» ։

No bodies found in search operations in Varanda on Sept. 8, Artsakh says
Continued search efforts to find casualties of the 2020 Artsakh war were unsuccessful on Wednesday, September 8, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
No bodies or remains were found during the search operations conducted in the Varanda (Fizuli) region by one rescue squad.
Since the end of hostilities, a total of 1,659 bodies of Armenian soldiers and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories temporarily occupied by Azerbaijan as a result of the 44-day war unleashed by it.