Ռուսաստանի սպորտային մայրաքաղաք Կազանում շարունակվող ԱՊՀ առաջին խաղերի հերթական օրը հայ մարզիկները նվաճել են 3 մեդալ՝ 1 արծաթե և 2 բրոնզե: Այս մասին հայտնում է armsport-ը։
Արծաթե մեդալը հրաձգություն մարզաձևի, 10 մետր օդամղիչ հրացան մրցաձևում նվաճել է Հայկ Բաբայանը: Վերջինս խոցել է 623.1 միավոր և երկրորդ տեղով անցել եզրափակիչ, որտեղ պահպանել է դիրքերն ու գրավել երկրորդ հորիզոնականը: Վարժության չեմպիոն է դարձել ռուս Եվգենի Պատապովը, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց վերջինիս հարազատ եղբայրը՝ Մատվեյ Պատապովը:
Հայաստանի հավաքականին ևս երկու բրոնզե մեդալ են բերել մուայթայ մարզաձևի ներկայացուցիչները՝ 60 կգ քաշային Նարեկ Խաչիկյանը և 63.5 կգ քաշային Լյուսի Տեր-Դավթյանը: Հայաստանի հավաքականն այս պահին ունի 12 մեդալ՝ 5 արծաթե և 7 բրոնզե:

Сборная Армении завоевала еще 3 медали на Играх стран СНГ в Казани
Сборная Армении завоевала еще 3 медали – 1 серебряную и 2 бронзовые – на первых в истории Играх стран Содружества Независимых Государств, проходящих 4-11 сентября в Казани.
Как пишет armsport, серебряную медаль завоевал Айк Бабаян. В стрельбе из винтовки он набрал 623,1 очка и вышел в финал со вторым результатом. В финале он также занял второе место.
Бронзовые медали завоевали в тайском боксе (муай-тай) Нарек Хачикян (60 кг) и Люси Тер-Давтян (63,5 кг).
Состязания проходят по 16 видам спорта: бадминтон, баскетбол 3х3, бокс, борьба, дзюдо, каратэ, корэш, настольный теннис, пулевая стрельба, самбо, спортивная борьба, стендовая стрельба, тайский бокс, танцевальный спорт, футзал и художественная гимнастика.
В Играх принимают участие 1 139 спортсменов от 14 до 23 лет из 9 стран СНГ (Армения, Беларусь, Казахстан, Кыргызстан, Молдова, Россия, Таджикистан, Узбекистан, Азербайджан). В программу Игр включены 16 видов спорта, в которых будут разыграны 182 комплекта наград.