Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» ֆիլմը՝ «Կինոշոկ» մրցույթում
Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված ռեժիսոր Էվելինա Բարսեղյանի «Ժառանգը» կարճամետրաժ ֆիլմն ընդգրկվել է «Կինոշոկ» ԱՊՀ և Մերձբալթյան երկրների կինոփառատոնի հիմնական մրցույթում: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնից:
«Կինոշոկ» 30-րդ հոբելյանական կինոփառատոնը կանցկացվի սեպտեմբերի 25-ից հոկտեմբերի 2-ը՝ Անապայում: Հազարավոր հայտերից մրցույթի համար ընդհանուր առմամբ ընտրվել են 30 ֆիլմ:
Կինոփառատոնի ժյուրիի նախագահն է Վլադիմիր Կոտը:
«Ժառանգը» ֆիլմի արտադրող ընկերությունն է՝«AcademyFilms», սցենարի հեղինակը՝ Էվելինա Բարսեղյանը, պրոդյուսերը՝ Արամ Թորոսյանը, կոմպոզիտորը՝ Միքայել Ոսկանյան, օպերատորը՝ Արտո Խաչատուրյան: Ֆիլմում հանդես են գալիս Լևոն Հախվերդյանը, Դիանա Մալենկոն, Ջուլիետա Ստեփանյանը:

Evelina Barseghyan's film "The Heiress" included in the main program of Kinoshok film festival
The short film "The Heiress" directed by Armenian filmmaker Evelina Barseghyan has been included in the main program of Kinoshok film festival of CIS and Baltic states, the National Cinema Center of Armenia reported.
The 30th jubilee edition of the festival will be held in Anapa from September 25 to October 2. As the source said, out of thousand of submissions, 30 films have been selected to participate in the competition during the event. The hairman of the Jury is Vladimir Kot.
To note the film has been produced by Academy Films through the funding from the National Cinema Center of Armenia. The film features Levon Hakhverdyan, Diana Malenko and Julieta Stepanyan.