Դատարանը վարույթ է ընդունել Սերժ Սարգսյանի հայցն ընդդեմ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ է ընդունել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայցն ընդդեմ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամ Խաչատուր Սուքիասյանի։ Ըստ Դատական տեղեկատավական համակարգի, որպես պատասխանող, բացի Խաչատուր Սուքիասյանից, նշված է նաև  Հայաստանի Հանրապետություն ի դեմս ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմը։
Նրանցից պահանջվում է զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հրապարակայնորեն հերքել և պատվին ու արժանապատվությանը պատճառված վնասը հատուցել։
Դատական գործը մակագրվել է դատավոր Սերգեյ Սահակյանին:
Դատավարության մեկնարկի օրը դեռ նշանակված չէ։
Նշենք՝ ըստ  Խաչատուր Սուքիասյանի  Սերժ Սարգսյանը Բադեն-Բադենում միլիոնավոր դոլարներ է  կրվել։ Այդ մասին  Խաչատուր Սուքիասյանն ԱԺ ամբիոնից էր հայտարարել օգոստոսի 25-ին:
Սերժ Սարգսյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը հայցը ներկայացնելիս լրագրողներին հետ զրույցում ասել էր, որ պահանջում են հերքումը ներկայացվի այն ամբիոնից, ինչ ամբիոնից որ հնչեցվել էր, այսինքն Ազգային ժողովի։ Նրա փոխանցմամբ, հայցադիմումը բավականին ծավալուն է, ներկայացրել են բոլոր հիմնավորումները, որոնց ուժով, համոզված են, դատարանն իրենց հայցը բավարարելու է և պարտավորեցնելու է Խ.  Սուքիասյանին տեղեկությունները հերքել:

Суд принял в производство иск Сержа Саргсяна против депутата от «ГД» Хачатура Сукиасяна
Суд общей юрисдикции первой инстанции Еревана принял в производство иск третьего президента РА Сержа Саргсяна против члена парламентской фракции «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна. Как передает Судебная информационная система, кроме Хачатура Сукиасяна, отмечена также Республика Армения в лице аппарата НС РА.
От них требуется публично опровергнуть фактические данные, считающиеся клеветой, и компенсировать причиненный вред чести и достоинству.
Судебное дело завизировано на имя судьи Сергея Саакяна.
Начало судебного процесса пока не сообщается.
Отметим, что, по словам Хачатура Сукиасяна, Серж Саргсян в Баден-Бадене проиграл миллионы долларов. Об этом с трибуны НС Сукиасян заявил 25 августа.
Защитник Сержа Саргсяна Амрам Макинян при представлении иска в беседе с журналистами сказал, что они требуют озвучить опровержение с той трибуны, с которой было сделано данное заявление, то есть, с трибуны Национального Собрания. По его словам, иск достаточно обширный, представлены все обоснования, силой которых, уверена защита, суд удовлетворит их иск и обязует Х. Сукиасяна опровергуть озвученную информацию.