Քվեարկությանը մասնակցած 1111 փաստաբանների 84,3 տոկոս (937) կողմ ձայներով Սիմոն Բաբայանն ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի նախագահ և իր լիազորությունները ստանձնելու է 2021 թվականի հոկտեմբերի 5-ից:
«Շնորհավորում եմ Սիմոն Բաբայանին՝ մաղթելով հաջողություն:
Լավ փաստաբան, դասախոս, գիտնական և հմուտ ու բարեխիղճ կառավարիչ, այն նվազագույնը, ինչը կարելի է ասել Սիմոն Բաբայան մասնագետի մասին:
Փաստաբաններն ընտրեցին անկախությունը, միասնականությունը, ձեռքբերումները պահպանելու և զարգացնելու ուղղությունը:
Փաստաբանները մերժեցին քանդելու, քաոս ստեղծելու և բամբասանքների ճանապարհը:
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել հանուն անկախության ու միասնականության քվեարկած փաստաբաններին: Մենք ուժեղ ենք միասին:
Հ.Գ. Փաստաբանների պալատի նախորդող տարիների հետ կապված ամփոփիչ խոսքս կներկայացնեմ 2021թ. հոկտեմբերի 5-ին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՓՊ գործող նախագահ Արա Զոհրաբյանը։

Simon Babayan elected new head of Armenia’s Chamber of Advocates
Simon Babayan was overwhelmingly elected as new Chairman of the Chamber of Advocates of Armenia on Sunday.
937 out of the 1,111 advocates, who took part in the vote, backed Babayan’s candidacy. He is set to take office on October 5, the outgoing Chamber of Advocates head, Ara Zohrabyan, said in a Facebook post.
Congratulating Simon Babayan, Zohrabyan described him as a “good lawyer, lecturer, scholar, experienced and conscientious manager”.
“The advocates have chosen independence, unity, the path of preserving and developing the achievements. They rejected the path to destruction, chaos and gossip.
“I would like to thank the advocates who voted for independence and unity. Together we stand strong!” Zohrabyan said.
“I will deliver my closing remarks on the activity of the Chamber of Advocates in the previous years on 5 October 2021,” he added.