14.09.2021. Կորոնավիրուսի 657 նոր դեպք է գրանցվել, 21 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում սեպտեմբերի 14-ին կատարվել է 5067 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 657 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 416 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 21 դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 249 803 դեպք, որոնցից 233 521-ն` առողջացած, 5034-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1180 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6214 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10068 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 621 916 թեստավորում:

14.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 657 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 657 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5067 тестах), выздоровели 416 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончался 21 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1180.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 14 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 249 803. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 233 521 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5034.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6214 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 10068 пациентов. В общей сложности было проведено 1 621 916 тестирований.