14.09.2021. Կորոնավիրուսի 657 նոր դեպք է գրանցվել, 21 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում սեպտեմբերի 14-ին կատարվել է 5067 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 657 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 416 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 21 դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 249 803 դեպք, որոնցից 233 521-ն` առողջացած, 5034-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1180 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6214 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10068 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 621 916 թեստավորում:

Armenia has confirmed 657 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 249,803 as of 11 a.m. Tuesday, September 14, the Ministry of Health reports.
416 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 233, 521.
The Covid-19 death toll has increased by 16 to 5,034. The figure does not include the deaths of 1,180 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 10,068 active cases. As many as 1,621,916 tests have been performed in the country since the disease outbreak.