14.09.2021. Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4 դեպք
Արցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 13-ին կատարվել է 117 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 27 վարակակիր: Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 12366 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1093-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

14.09.2021. В Арцахе за сутки выявили 4 новых случая заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 13 сентября проведено 117 тестирований, в результате чего выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 27 носителей вируса.
Состояние здоровья 4 пациентов медики оценивают как тяжелое, а пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 12366 человек, у 1093 из них результаты тестов оказались положительными.