14․09․2021․Վարանդայում հայտնաբերվել է ևս 1 աճյուն․ ԱԻՊԾ
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են հարավային թևում՝ Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն։
«Հայտնաբերվել է ևս 1 հայ զինծառայողի աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում` փրկարարական ջոկատները մինչ օրս հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1666 աճյուն, որոնց թվում նաև քաղաքացիական անձինք են:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Another Armenian soldier’s remains found in Artsakh search operations on Sept. 14
Artsakh rescuers on Tuesday, September 14, found the remains of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
His remains were retrieved from the Varanda (Fizuli) region, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
Since the end of hostilities, a total of 1,666 bodies of Armenian soldiers and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories temporarily occupied by Azerbaijan as a result of the 44-day war unleashed by it.