15.09.2021.Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 756 նոր դեպք, 22-ը մահվան ելքով
Հայաստանում կատարվել է 5622 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 756 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության տվյալներով, մեկ օրում առողջացել է 389 մարդ, գրանցվել է մահվան 22 դեպք:
Ըստ նախարարության՝ սեպտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  250 559 դեպք, որոնցից  233 910 -ն` առողջացած, 5056-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 412 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 627 538 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1181 է:

15.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 756 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 756 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5622 тестах), выздоровели 389 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 22 человека. Зарегистрирован также случай смерти , когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациента был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1181.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 15 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 250 559. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 233 910 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5056.
Фактически на лечении на данный момент находятся 10 412 пациентов. В общей сложности было проведено 1 627 538 тестов.