15.09.2021.Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 756 նոր դեպք, 22-ը մահվան ելքով
Հայաստանում կատարվել է 5622 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 756 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության տվյալներով, մեկ օրում առողջացել է 389 մարդ, գրանցվել է մահվան 22 դեպք:
Ըստ նախարարության՝ սեպտեմբերի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  250 559 դեպք, որոնցից  233 910 -ն` առողջացած, 5056-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10 412 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 627 538 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1181 է:

Armenia has confirmed 756 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 250,559 as of 11 a.m. Wednesday, September 15, the Ministry of Health reports.
389 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 233, 910.
The Covid-19 death toll has increased by 20 to 5,056. The figure does not include the deaths of 1,181 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 10,412 active cases. As many as 1,627,538 tests have been performed in the country since the disease outbreak.