«Ժողովուրդ». Աշխատանքից ազատման դիմումների շարք է սկսվել. ԳՇ պետի հետ աշխատելն անտանելի է դարձել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 13-ին հայտնի դսրձավ, որ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկով, Կամո Քոչունցը նշանակվել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ. Միևնույն ժամանակ, Պողոս Պողոսյանն ազատվել է ԶՈՒ սպառազինության պետ-վարչության պետի պաշտոնից, Սահակ Օհանյանն ազատվել է ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետի պաշտոնից:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին այս գործընթացներից մանրամասներ են հայտնի դարձել: Բանն այն է, որ ԶՈՒ սպառազինության պետ-վարչության պետ Սահակ Օհանյանի ազատումն ամենևին պատահական չէ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տարածված խոսակցությունների համաձայն՝ Սահակ Օհանյանը տարաձայնություններ է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի հետ, որից հետո էլ ազատման դիմում է գրել։
Ի դեպ, Դավթյանի հետ հաշտ չէ նաև Օհանյանի տեղակալը, որը ևս դիմում է գրել, և, մեր տեղեկություններով, դեռ ավելին՝ աշխատանքից ազատման դիմում է գրելու նաև Մուրացանի հոսպիտալի պետ Վահան Գևորգյանը: Ասել է թե՝ ազատման դիմումների շարք է սկսվել. Արտակ Դավթյանի հետ աշխատելն անտանելի է դարձել»։

«Жоховурд»: Работать с начальником ГШ ВС стало невыносимо – началась череда отставок
Газета «Жоховурд» пишет, что 13 сентября стало известно о назначении Камо Кучунца первым заместителем начальника Генштаба ВС Армении по предложению премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Одновременно, Погос Погосян был освобожден от должности начальника управления вооружением ВС Армении, а Саак Оганян – от должности начальника военно-медицинского управления ВС Армении.
Изданию стали известны подробности этого процесса. Дело в том, что освобождение начальника военно-медицинского управления ВС Армении Саака Оганяна вовсе неслучайно. Согласно муссируемым в министерстве обороны разговорам, у Саака Оганяна были разногласия с начальником ГШ ВС Армении Артаком Давтяном, после чего он написал заявление об увольнении. Кстати, с Артаком Давтяном не ладит также заместитель Оганяна, который также написал заявление об отставке.
«Более того, по нашим сведениям, заявление об освобождении напишет также начальник военного госпиталя Ваан Геворкян. То есть, началась череда заявлений об отставке: работать с Артаком Давтяном стало невыносимо», - пишет газета.