Երեկ կատարվել է 7018 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1011 նոր դեպք:
«Ունենք 569 առողջացած, 16 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1187 է»,- հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Սեպտեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 253 093 դեպք, որոնցից 235 599-ն` առողջացած, 5117-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11 190 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 646 018 թեստավորում:

18.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 1011 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1011 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 7018 тестах), выздоровели 569 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 16 человек. Зарегистрированы 2 случая смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1187.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 18 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 253 093. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 235 599 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5117.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11 190 пациентов. В общей сложности было проведено 1 646 018 тестирований.