Գևորգ Պետրոսյան. Այսօր կարծես ընդդիմությունը լրիվ մոռացել է փողոցային պայքարի մասին
ԱԺ նախկին պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը, որն այսօր մասնակցում էր «գունագեղ» տանակատարության դեմ բողոքի ակցիային, կոչ է անում քաղաքացիներին միանալ խաղաղ ակցիային, որպեսզի ապիկար իշխանությունները չպղծեն հայ ժողովրդի տոները։
Նա նույն կոչով դիմում է խորհրդարանի ընդդիմադիր խմբակցությունների անդամներին։
«Նրանք ժողովրդի պատգամը տեղ հասցնող պետք է լինեն, առաջնորդեն այս շարժումը, որ նրանց ներկայությունը այս հրոսակախմբի մոտ զսպաշապիկ լինի։ Այսօր կարծես ընդդիմությունը լրիվ մոռացել է փողոցային պայքարի մասին, ես կոչ եմ անում գալ ու տեր կանգնել ժողովրդի պայքարին»,-ասաց Պետրոսյանը։
Նա նշեց, որ այսօր փողոց դուրս եկած մարդիկ անձնական խնդիրների համար չէ, որ բողոքում են, նրանք այդ քայլին դիմում են հանուն Հայաստանի Հանրապետության, երկիրը կործանող իշխանության դեմ պայքարելու համար։

Геворк Петросян: Сегодня оппозиция, похоже, полностью забыла об уличной борьбе
Экс-депутат Национального Собрания Армении Геворк Петросян, который сегодня участвовал в акции на площади Шарля Азнавура в Ереване против намеченного 21 сентября «красочного» празднества, призвал граждан присоединиться к мирной акции неповиновения, чтобы бездарные власти не оскверняли праздники армянского народа.
С таким же призывом он обращается к депутатам от оппозиционных фракций парламента.
«Они должны быть теми, кто доносит до адресата голос народа, они должны возглавить это движение, чтобы их присутствие для этих бандитов послужило смирительной рубашкой. Сегодня, кажется, оппозиция полностью забыла об уличной борьбе, я призываю прийти и встать на защиту народной борьбы», – сказал Петросян.
Он отметил, что люди, вышедшие сегодня на улицы, не жалуются на личные проблемы, они делают этот шаг ради Республики Армения, для борьбы против разрушающей страну власти.