ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունից տեղեկացնում են, որ ՀՀ ԱԱԾ և ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահների կողմից իրականացված աշխատանքների արդյունքում սեպտեմբերի 19-ին ժամը 23:45-ին ադրբեջանական կողմը վերադարձրել է Քասած համայնքի երկու բնակիչներին։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հաղորդագրություն էր տարածել այն մասին, որ ՀՀ Կոտայքի մարզի Քասած համայնքի երկու բնակիչներ Գորիս-Որոտան ճանապարհահատվածով երթևեկելիս շեղվել են մայրուղուց և հայտնվել Ադրբեջանի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում: ԱԱԾ և ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահների կողմից իրականացվում են համապատասխան աշխատանքներ նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Азербайджан вернул 2 жителей Касаха -  СНБ
Служба национальной безопасности Армении сообщила, что в 23:45 19 сентября азербайджанская сторона вернула двоих жителей Касахской общины Котайкской области Республики Армения.
Как сообщила Служба нацбезопасности Армении, это удалось сделать в результате действий, проведенных пограничниками СНБ Армении и ФСБ России.
19 сентября с.г. Служба национальной безопасности Республики Армения распространила заявление, в котором говорится, что двое жителей общины Касах Котайкской области Республики Армения при передвижении по дороге Горис-Воротан отклонились от магистрали  и оказались на территории, находящейся под контролем Азербайджана.