Պերմում ոստիկանները բերման են ենթարկել համալսարանում կրակահերթ բացած մի տղամարդու։ Ըստ նախնական տվյալների՝ կան զոհեր և վիրավորներ։ Այս մասին գրում է Ria-ն՝ հղում անելով ՌԴ ներքին գործերի նախարարությանը:
«Այսօր առավոտյան ոստիկանության հերթապահ վարչությունը հաղորդագրություն է ստացել, որ կրակոցների ձայներ են լսվում Պերմի պետական ազգային հետազոտական համալսարանի տարածքում: Նախնական տեղեկություններով՝ կան զոհեր և վիրավորներ ...», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդվում է 8 զոհի մասին։
Ներքին գործերի նախարարությունը նշել է, որ անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանության աշխատակիցներ և այլ իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ:
Հաղորդվում է, որ Պերմի համալսարանում կրակահերթ իրականացրած անձը ձերբակալության ժամանակ դիմադրություն է ցույց տվել իրավապահ մարմինների աշխատակիցներին և վիրավորվել։
Համացանցում տարածվում են տեսանյութեր, որոնցում երևում են, թե ինչպես են ուսանողները դուրս ցատկում պատուհաններից։

МВД РФ: При стрельбе в Пермском госуниверситете, по предварительной информации, есть погибшие и раненые
В Перми полицейские задержали мужчину, открывшего стрельбу в вузе, по предварительным данным, есть погибшие и раненые, сообщает МВД РФ.
"Сегодня утром в дежурную часть полиции поступило сообщение о том, что на территории Пермского государственного национального исследовательского университета слышны звуки выстрелов. По предварительной информации, имеются погибшие и раненые..." - говорится в сообщении.
В МВД отметили, что полицейские и сотрудники других правоохранительных органов незамедлительно выехали на место происшествия.