Մատաղիսից հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն։
«Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են Մարտակերտի շրջանում` Մատաղիսի ուղղությամբ։
Հայտնաբերվել է ևս 1 հայ զինծառայողի աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում` փրկարարական ջոկատները մինչ օրս հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1668 աճյուն։
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Another fallen soldier’s body found in Artsakh search operations on Sept. 21
Artsakh rescuers on Tuesday, September 21, found the body of another fallen Armenian soldier as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
His remains were retrieved from the Martakert region, near the town of Mataghis, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
Since the end of hostilities, a total of 1,668 bodies of Armenian soldiers and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories temporarily occupied by Azerbaijan as a result of the 44-day war unleashed by it.