ՌԴ նախագահ Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի Հանարպետության անկախության 30-ամյակի առթիվ շնորհավորական հեռագրեր է ուղարկել: Այս մասին տեղեկացնում է Կրեմլի մամլո ծառայությունը։
ՌԴ ղեկավարն ընդգծել է, որ երկու երկրի միջև սերտ համագործակցություն է ձևավորվել տարբեր ոլորտներում, ինչպես նաև կառուցողական փոխգործակցություն ԵՎՐԱԶԷս-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի շրջանակում:
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները հիմնվում են բարեկամության բարի ավանդույթների, մշակութային և հոգևոր մտերմության վրա: Դրանց հետագա զարգացումը դաշնակցության ոգով, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների արմատական շահերին»,- ընդգծել է ՌԴ ղեկավարը:

Russian President Vladimir Putin sent greetings to President of Armenia Armen Sarkissian and Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of Armenia’s 30th independence anniversary.
Putin pointed out that Armenia and Russia had established close cooperation in various spheres, and that they were interacting constructively within the framework of the EAEU, the CSTO and the CIS, the Kremlin reported.
“Relations with Armenia are based on the good traditions of friendship and cultural and spiritual similarity. Their further development in the spirit of allied relations, doubtless, meets the vital interests of our fraternal peoples," Putin stressed.