Կրեմլն ափսոսանք է հայտնել՝ կապված Ղրիմում Պետդումայի ընտրությունների արդյունքերը չընդունելու մասին Թուրքիայի հայտարարության առնչությամբ և հույս է հայտնել, որ երկրի դիրքորոշումը թերակղզու հարցով կփոխվի: Այս մասին գրումն է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։
«Մենք չենք ընդունում նման հայտարարությունները և մենք բացեիբաց ասում ենք այդ մասին մեր թուրք գործընկերներին: Ղրիմի թեման այն հարցն է, որի շուրջ մեր դիրքորոշումները տրամագծորեն տարբերվում են: Ցավում ենք Թուրքիայի նման դիրքորոշման համար, սակայն հուսով ենք, որ ժամանակի հետ քաղաքական կամք կդրսևորվի, և Թուրքիան կփոխի իր դիրքորոշումը՝ տուրք տալով ճշմարտությանը և գործերի իրական դրությանը»,-ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը:
Վերջինս հավելել է, որ Թուրքիան Ռուսաստանի գործընկերն է և «առկա հարցերը, որոնցով տարաձայնություններ կան, չպետք է խոչընդոտ դառնան երկկողմ հարաբերությունների ամբողջական համալիրի զարգացման և մի շարք տարածաշրջանային հարցերով փոխգործակցության համար»:

Russia regrets Turkey’s refusal to recognize Duma election results in Crimea, Kremlin says
The Kremlin regrets Turkey’s refusal to recognize the results of the recent Russian legislative elections in Crimea and hopes the republic will change its stance on the peninsula, Kremlin spokesman Dmitry Peskov said on Tuesday, TASS reported.
"We don’t accept such statements [about non-recognition of the elections in Crimea] and we openly say this to our Turkish colleagues," Peskov said. "The issue of Crimea is an issue on which our positions are dramatically different. We express regrets in connection with this stance, but we hope that political will will be shown over time and Turkey will change this position, simply acknowledging the truth and the real state of things," he added.
Peskov also stressed that Turkey is Russia’s partner and the "presence of significant issues on which there are disagreements, is not and should not be an obstacle for the development of the whole range of bilateral relations and cooperation on a number of regional issues".