Մոսկվայում ընթացող բռնցքամարտի բանակայինների աշխարհի առաջնությունում Հայաստանն ապահովեց առաջին մեդալը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը:
69 կգ քաշային Արմեն Մաշակարյանը, ով նախ առաջին փուլում հաղթել էր ադրբեջանցի մարզիկին, ապա 1/16 եզրափակիչում առավելության հասել բելառուս Դմիտրի Միլուշայի նկատմամբ, ¼ եզրափակիչում մրցեց Բրազիլիայի ներկայացուցիչ Լուիս Սիլվա Ռոդրիգեսի հետ:
Մենամարտն անցավ բավականին համառ ու անզիջում պայքարում: Ի վերջո մրցավարները նախապատվությունը տվեցին հայ բռնցքամարտիկին:
Հարկ է ընդգծել, որ բրազիլացի մարզիչները բողոքարկել են մրցավարների որոշումը: Եթե որոշումը չփոխվի, ապա կիսաեզրափակիչում Մաշակարյանի մրցակիցը կլինի վենեսուելացի Քրիստիան Մեդինա Պալասիոն:

Boxer Armen Mashakaryan secures first medal for Armenia at World Military Boxing C'ship
Armenia secured the first medal at the World Military Boxing Championship in Moscow, the Boxing Federation of Armenia reported on Wednesday.
Armen Mashakaryan (69 kg), who defeated his Azerbaijani opponent in the first round, then beat his rival from Belarus in the 1/16 finals, faced Brazilian Luis Rodriguez in the 1/4 finals.
The Armenian boxer defeated his opponent in a fierce struggle to make it to the semifinals.
Incidentally, the Brazilian coaches have appealed the decision of the referees. If the decision remains unchanged, Mashakaryan will face Christian Medina Palacio of Venezuela.