23.09.2021. Կորոնավիրուսով 23 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5823 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 939 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 592 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 23 դեպք: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 255 648 դեպք, որոնցից 237 855-ն` առողջացած, 5200-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1197 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6397 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11396 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 669 977 թեստավորում:

23.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 939 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 939 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5823 тестах), выздоровели 592 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 23 человека, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1197.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6397 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 23 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 255 648. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 237 855 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5200.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11396 пациентов. В общей сложности было проведено 1 669 977 тестирований.