23.09.2021. Կորոնավիրուսով 23 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5823 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 939 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 592 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 23 դեպք: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 255 648 դեպք, որոնցից 237 855-ն` առողջացած, 5200-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1197 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6397 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11396 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 669 977 թեստավորում:

Armenia has confirmed 939 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 255,648 as of 11 a.m. Thursday, September 23, the Ministry of Health reports.
592 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 237,855.
The Covid-19 death toll has increased by 19 to 5,200. The figure does not include the deaths of 1,197 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 11,396 active cases. As many as 1,669,977 tests have been performed in the country since the disease outbreak.