24.09.2021. Կորոնավիրուսի 906 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 հիվանդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6221 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 906 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 672 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 18 դեպք։  Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  256 554 դեպք, որոնցից  238 527-ն` առողջացած, 5216-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1199 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6415 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11612 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 676 198 թեստավորում:

Armenia has confirmed 906 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 256,554 as of 11 a.m. Friday, September 24, the Ministry of Health reports.
672 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 238,527.
The Covid-19 death toll has increased by 16 to 5,216. The figure does not include the deaths of 1,199 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 11,612 active cases. As many as 1,676,198 tests have been performed in the country since the disease outbreak.