24.09.2021. Կորոնավիրուսի 906 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 հիվանդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 6221 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 906 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 672 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 18 դեպք։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 256 554 դեպք, որոնցից 238 527-ն` առողջացած, 5216-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1199 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6415 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11612 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 676 198 թեստավորում:

24.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 906 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 906 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 6221 тесте), выздоровели 672 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 18 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1199.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6415 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 24 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 256 554. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 238 527 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5216.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11612 пациентов. В общей сложности было проведено 1 676 198 тестирований.