24.09.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 4 դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում սեպտեմբերի 23-ին կատարվել է 54 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 4  դեպք է գրանցվել։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 17 վարակակիր: Բժիշկները 3 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 12911քաղաքացու հետազոտություն, որից 1133-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

24.09.2021. В Арцахе за сутки выявили 4 новых случая заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 23 сентября проведено 54 тестирования, в результате чего выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 17 носителей вируса.
Состояние здоровья 3 пациентов медики оценивают как тяжелое, а пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 12911 человек, у 1133 из них результаты тестов оказались положительными.