Փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրում է.
«Նիկոլ Փաշինյանը 24.09.2021թ. նշել է, որ «ավելի քան 300.000 պատվաստումներից մենք չունենք հիշատակության արժանի բարդություն»:
Վստահ եմ, որ ապատեղակատվություն է ներկայացվել Նիկոլ Փաշինյանին, քանի որ այդպիսի ոչ արժանահավատ պնդում չէր կարող կատարել (առայժմ այլ պնդում չեմ անում):
Մինչդեռ հիշատակության արժանի բարդություն է արձանագրվել Թեմուր Գրիգորի Նարինյանի մոտ: Թեմուր Նարինյանը պատվաստված էր (‼ առաջին դեղաչափ՝ 27.07.2021թ., ‼ 2-րդ դեղաչափ՝ 31.08.2021թ.), սակայն վարակվել է կորոնավիրուսով, 11.09.2021թ. հոսպիտալացվել է, իսկ 17.09.2021թ. մահացել է կորոնավիրուսից»։

Ара Зограбян: Вакцинированный мужчина умер от коронавируса
Основатель инициативы «Свободная воля», председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян на своей странице в Facebook написал:
«Никол Пашинян 24.09.2021г. отметил, что «в результате более чем 300.000 вакцинаций у нас нет осложнений, достойных упоминания».
Уверен, что Николу Пашиняну была представлена дезинформация, поскольку он бы не мог сделать такого недостоверного утверждения (пока другого утверждения не делаю).
Между тем, достойное упоминания осложнение было зарегистрировано у Темура Григорьевича Нариняна. Наринян был вакцинирован (первая доза – 27.07.2021 г., 2-ая доза –31.08.2021 г.), однако заразился коронавирусом, 11.09.2021г. он был госпитализирован, а 17.09.2021 г. скончался от коронавируса».