Հայաստանում սեպտեմբերի 24-ին կատարվել է 6606 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1066 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ առողջացել է 586 հիվանդ, մեկ օրում գրանցվել է մահվան 25 դեպք։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 257 620 դեպք, որոնցից 239 113-ն` առողջացած, 5239-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1201 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6440 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12 067 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 682 804 թեստավորում:

25.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 1066 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1066 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6606 тестах), выздоровели 586 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 25 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1201.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6440 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 25 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 257 620. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 239 113 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5239.
Фактически на лечении на данный момент находятся 12 067 пациентов. В общей сложности было проведено 1 682 804 тестирования.