Բոսֆորում բախվել են ռուսական և թուրքական բեռնատար նավերը
Ռուսական և թուրքական  բեռնատար «Ռուսիչ-10» և «Tahsin Imamoglu» նավերը շաբաթ օրը բախվել են Բոսֆորի նեղուցում: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Թուրքիայի առափնյա պահպանության ծառայությանը:
«Բախման հետևանքով զոհեր և վիրավորներ չկան, վնասը հասցվել է միայն նավերին: Դեպքի վայր են ուղարկվել առափնյա ծառայության անվտանգության ջոկատներ»,-ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Առափնյա ծառայության տվյալներով՝ շաբաթ օրն ավելի վաղ տեղի է ունեցել ևս մեկ միջադեպ, որը կրկին կապված է ռուսական նավի հետ:
«140 մետրանոց «Վոլժսկի-40» բեռնանավը, որը Թեքիրդաղից ուղևորվում էր Ռուսաստան, Բոսֆորից դուրս գալու ժամանակ բախվել էր ձկնորսական նավին, որից հետո առափնյա պահակախմբի քարշակները  բեռնատար նավը տարել էին դեպի Ախիրքապի նավահանգիստ»,-հայտնել է գերատեսչությունը:

A Turkish and a Russian dry cargo vessels collided on Saturday in the Bosphorus Strait in Istanbul, with no casualties reported.
Slight damages occurred at the vessels, the NTV broadcaster said, adding that several rescue boats were dispatched to the scene, Xinhua reported.
It noted that the traffic on the 30-km-long Bosphorus Strait, one of the world's busiest waterways that connects the Black Sea and the Marmara Sea, has been temporarily disrupted due to the accident.
Turkish Directorate General of Coastal Safety said in a statement that the Russian ship named Rusich 10 and the Turkish vessel Tahsin Imamoglu were transiting the strait in the same direction, traveling towards the Black Sea.
The vessels were later taken to a safe zone and anchored while the cause of the accident was not immediately clear, according to press reports.