Հետաքրքիր զուգադիպությամբ, այդ սպառազինությունը գնվել և մեր զինանոցը համալրել է 2018-ի աշնանը. Աբրահամյան  ​
17:37 28/09/2021
Հետաքրքիր զուգադիպությամբ, այդ սպառազինությունը գնվել և մեր զինանոցը համալրել է 2018-ի աշնանը. Աբրահամյան ​
Աժ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ԱԺ Պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովի արտահերթ նիստում անդրադարձել է ավիացիայի նախկին պետին մեղադրանք առաջադրելուն փաստին։
«Խնդիրն այն է, որ իշխանությունը փորձում է տպավորություն ստեղծել, թե գործի հիմքում եղած հնարավոր իրավախախտումները, որոնք կապված են անորակ կամ ժամկետանց սպառազինության ներկրմանը տեղի են ունեցել նախորդ իշխանությունների օրոք և դա իր ազդեցությունն է ունեցել պատերազմի արդյունքների վրա։
Իրականում, որքան ես եմ տեղյակ, 2011 թվականին ՀՀ է ներկրվել սպառազինություն, որը այդպես էլ չի համալրել ԶՈւ զինանոցը, այլ ի պահ է տրվել։
Հետաքրքիր զուգադիպությամբ, այդ սպառազինությունը գնվել և մեր զինանոցը համալրել է 2018 թվականի աշնանը՝ հայտնի իրադարձություններից հետո, երբ իշխանության ղեկին այսօրվա ուժն էր։
Այս տեսանկյունից անհրաժեշտ է հասկանալ, թե ո՞ւմ որոշմամբ և ինչ դրդապատճառներով է այդ որակի և գնի սպառազինությունը ձեռք բերվել և մտցվել սպառազինության կազմ»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Տ. Աբրահամյանը։

По интересному совпадению, это вооружение было куплено и пополнило наш арсенал осенью 2018 года - Абрамян
19:46 28/09/2021
Депутат от парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на внеочередном заседании парламентской Комиссии по обороне и безопасности коснулся факта предъявления обвинения экс-начальнику авиации.
«Проблема в том, что власти пытаются создать впечатление, что возможные правонарушения, связанные с ввозом некачественного или изношенного вооружения, имели место при прежних властях, и что это повлияло на исход войны.
На самом деле, насколько мне известно, в 2011 году в Армению было ввезено вооружение, которое так и не пополнило арсенал ВС, а было передано на хранение.
По интересному совпадению, это вооружение было куплено и пополнило наш арсенал осенью 2018 года, после известных событий, когда у руля власти была сегодняшняя сила.
В связи с этим необходимо понять, чьим решением и по каким мотивам было приобретено и передано в состав арсенала вооружение такого качества и стоимости?»,- на своей странице Facebook написал Т. Абрамян.