Եվգենի Կիսինը հայաստանյան համերգին հանդես է գալիս նոր ծրագրով
«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական 22-րդ  փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 28-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կկայանա աշխարհահռչակ դաշնակահար, Հայաստանի մեծ բարեկամ Եվգենի Կիսինի մենահամերգը:
Փառատոնի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Եվգենի Կիսինն ամեն անգամ հանդես է գալիս նոր ծրագրով։ Ծրագրում՝ Յոհան Սեբաստիան Բախ/ Կարլ Տաուզիգ՝ Տոկատա և ֆուգա ռե մինոր, Վոլֆգանգ Ամադեուս Մոցարտ՝ Ադաջիո սի մինոր, Լյուդվիգ վան Բեթհովեն՝ Սոնատ թիվ 31, Ֆրեդերիկ Շոպեն՝ 7 մազուրկա և Անդանտե սպիանատո և մեծ փայլուն պոլոնեզ, մի բեմոլ մաժոր։ Այս ծրագրով դաշնակահարը ելույթ է ունենալու իր 2021-2022 թթ․ մենահամերգներին։
Համերգը կայանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ։
Եվգենի Կիսինը վերջին անգամ Հայաստանում ելույթ է ունեցել նույն փառատոնի շրջանակում՝ 2017 թվականին:
Այս տարի փառատոնի շրջանակներում սպասվում է գերմանացի աշխարհահռչակ ջութակահարուհի Աննե-Սոֆի Մուտտերի այցը Հայաստան, իսկ արդեն 2022 թ. մայիսին Հայաստանը կհյուընկալի Եվրոպայի փառատոնային ասոցիացիայի հոբելյանական՝ 70 գագաթաժողովը, որի շրջանակներում Հայաստան կժամանեն բազմաթիվ հյուրեր, ելույթ կունենան մեծանուն երաժիշտներ։

В рамках 22-го Международного музыкального фестиваля «Ереванские перспективы» всемирно известный пианист, большой друг Армении Евгений Кисин 28 сентября даст сольный концерт в Концертном зале Арама Хачатуряна.
Как сообщает пресс-служба фестиваля, Евгений Кисин каждый раз выступает с новой программой.
В этот раз в программе концерта: Иоганн Себастьян Бах / Карл Таузиг – Токката и фуга ре минор, Вольфганг Амадей Моцарт – Адажио си минор, Людвиг ван Бетховен – Соната № 31, Фредерик Шопен – мазурка 7 и Анданте спианато и Большой блестящий полонез ми-бемоль мажор. С этой программой пианист выступит на своих сольных концертах в 2021-2022 годах․
Концерт проходит при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
В последний раз Евгений Кисин выступал в Армении в рамках того же фестиваля в 2017 году.
В этом году в рамках фестиваля ожидается визит всемирно известной немецкой скрипачки Анне-Софи Муттер в Армению, а уже в мае 2022 года в Армении состоится 70-й юбилейный саммит Европейской ассоциации фестивалей, в рамках которого в Армению прибудут множество гостей, выступят выдающиеся музыканты.