29.09.2021. Կորոնավիրուսով 25 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում սեպտեմբերի 28-ին կատարվել է 6402 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 896 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 461 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 25 դեպք: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ան ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 260 675 դեպք, որոնցից 241 191-ն` առողջացած, 5299-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1208 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6507 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12977 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 705 213 թեստավորում:

29.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 896 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 896 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6402 тестах), выздоровел 461 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 25 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1208.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6 507 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 29 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 260 675. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 241 191. Число случаев с летальным исходом составило 5 299.
Фактически на лечении на данный момент находятся 12 977 пациентов. В общей сложности было проведено 1 705 213 тестирований.