ԱԱԾ-ն խուզարկություն է իրականացնում պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի բնակարանում՝ ԱԱԾ-ում քննվող զենքի մատակարարման պայմանագրերի առնչությամբ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում: Դատախազությունը չի հերքել ոչ խուզարկության, ոչ էլ նախկին նախարարի հնարավոր ձերբակալության մասին լուրերը։ Ի դեպ, նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ առաջիկայում խուզարկություններ կկատարվեն նաև ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի և ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի բնակարաններում:
«Փաստինֆո»-ն այս առիթով մեկնաբանություն է խնդրել ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանից, որը հաստատեց, որ ինքն այդ գործով հարցաքննվել է
«Ես չեմ ուզում գնահատել, չգիտեմ՝ իրենք ինչ պետք է հետախուզեն:Ես վկա եմ եղել այդ գործով, ինձ քննել են:
Ես քննիչ չեմ, չգիտեմ՝ իրենք ինչ են ուզում, բայց ես որևէ խնդիր չունեմ: Իրենք գործընթաց են անում, իրենցից էլ հարցրեք: Իրենք են քրեական գործ հարուցել, իրենք են օպերատիվ հետախուզական միջոցառումներ իրականացնում, ես ի՞նչ ասեմ: Նախաքննական քննության գաղտնիություն կա, ինձ որպես վկա հրավիրել են, ես մի քանի ամիս առաջ հարցաքննվել եմ»,-ասել է Սեյրան Օհանյանը։
Ըստ տեղեկությունների՝ խուզարկություններ են իրականացվում նաև ռազմական ավիացիայի նախկին պետ Ավետիք Մուրադյանի, ԳՇ պետի տեղակալ Ստեփան Գալստյանի բնակարաններում։

Сейрана Оганяна допросили в рамках расследуемого СНБ Армении дела
СНБ Армении проводит обыск в квартире бывшего министра обороны страны Давида Тонояна в рамках уголовного дела о поставках оружия, расследованием которого занимается данная служба. Прокуратура не опровергла и не подтвердила слухи об обыске и возможном задержании бывшего министра.
Кстати, тот же источник сообщает, что обыски пройдут также в домах бывшего начальника генштаба ВС РА Юрия Хачатурова и бывшего министра обороны республики Сейрана Оганяна.
Сайт Фактинфо попросил С.Оганяна прокомментировать ситуацию, и он подтвердил, что его уже допрашивали.
«Не хочу давать оценок по поводу предмета обыска: я был свидетелем по делу и меня допросили.
Я не следователь, не знаю, что они хотят, но у меня нет проблем. Спрашивайте тех, кто запустил процесс. Они возбудили дело, они проводят оперативные следственные мероприятия, что я могу сказать!» - сказал С.Оганян.
По некоторым сведениям, обыски проводятся также в квартирах бывшего начальника военной авиации Аветика Мурадяна и заместителя начальника Генерального штаба ВС Степана Галстяна.