Ջրականի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն:
«Հայտնաբերվել է ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ օրս անհետ կորած համարվող ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն: Նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում` փրկարարական ջոկատները մինչ օրս հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1677 աճյուն։
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,- հայտնում են ԱԻՊԾ-ից։

4 more fallen Armenian soldiers’ bodies found in Wednesday’s search operations in Jrakan
Artsakh rescuers on Wednesday September 29, found the bodies of 4 more fallen Armenian soldiers as a result of their search operations for the 2020 Artsakh war casualties.
The remains were retrieved from the Jrakan (Jabrayil) region, the State Service of Emergency Situations of Artsakh’s Interior Ministry reported.
The bodies are yet to be identified through a forensic medical examination. As the source said, the future directions of the search operations will be communicated further.
Since the end of hostilities, a total of 1,677 bodies of Armenian soldiers and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories temporarily occupied by Azerbaijan as a result of the 44-day war unleashed by it.