Ջրականի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքները փրկարարական մեկ ջոկատով այսօր իրականացվել են Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԻՊԾ-ն:
«Հայտնաբերվել է ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ օրս անհետ կորած համարվող ևս 4 հայ զինծառայողի աճյուն: Նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբաժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո` Արցախի գրավյալ տարածքներում իրականացված որոնումների արդյունքում` փրկարարական ջոկատները մինչ օրս հայտնաբերել և տարհանել են ընդհանուր 1677 աճյուն։
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,- հայտնում են ԱԻՊԾ-ից։

29.09.2021. В районе Джракана обнаружены останки еще 4 военнослужащих армянской стороны
Поиски останков погибших и пропавших без вести в ходе боевых действий военнослужащих продолжились сегодня одним спасательным отрядом в районе Джракана (Джабраиля). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах (НКР).
Обнаружены и эвакуированы останки еще 4 военнослужащих армянской стороны, погибших в ходе боевых действий и до сих пор считающихся без вести пропавшими. Их личность будет установлена по итогам судебно-медицинской экспертизы.
«В результате поисковых работ, проведенных после прекращения огня, с 13 ноября 2020 года по сегодняшний день, на оккупированных Азербайджаном у Арцаха территориях, обнаружены и эвакуированы останки 1677 военнослужащих и гражданских лиц», - говорится в сообщении ГСЧС.