30.09.2021. Մոտ 7500 թեստավորում է իրականացվել, մահացել է 21 հիվանդ
«Ունենք 650 առողջացած, 20 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1209 է»,-հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Սեպտեմբերի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 261 697 դեպք, որոնցից 241 841-ն` առողջացած, 5319-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13328 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 712 685 թեստավորում:
Համեմատության համար նշենք, որ երեկ կատարվել էր երեկ կատարվել էր 6402 թեստավորում, դրանից մեկ օր առաջ՝ 4988 թեստավորում։

Armenia has confirmed 1,022 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 261,697 as of 11 a.m. Thursday, September 30, the Ministry of Health reports.
Overall, 7,472 Covid-19 tests were conducted on September 29.
650 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 241,841.
The Covid-19 death toll has increased by 20 to 5,319. The figure does not include the deaths of 1,209 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 13,328 active cases. As many as 1,712,685 tests have been performed in the country since the disease outbreak.