ՀՀ-ն Արցախի Հանրապետությանը փոխանցեց մոտ 13.5 մլրդ դրամ
«Արցախի Հանրապետությանը հատկացվելիք 13 միլիարդ 473 միլիոն դրամից 1.2 մլրդն ուղղվելու է բնակիչների կոմունալ ծախսերի փոխհատուցման ծրագրին, իսկ 12.2 մլրդ դրամը հատկացվելու է որպես միջպետական վարկ»,-կառավարության նիստում զեկուցելով Արցախին  հերթական դրամական հատկացում նախատեսող նախագիծը՝ հայտնեց  Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը:
Նա նշեց, որ  հատկացվող ֆինանսական օժանդակությունը  կտրամադրվի նվիրատվության պայմանագրի հիման վրա՝ բնակչության հոկտեմբեր ամսվա էլեկտրաէներգիայի, գազամատակարարման և կապի ծառայությունների և տնտեսության տարբեր ոլորտների ֆինանսավորման համար:
Նիկոլ Փաշինյանը շտապես արձանագրել, որ 2020թ. նոյեմբերից հետո Արցախին փոխանցվել է մոտ 100 մլրդ դրամի աջակցություն:

At a meeting on Thursday, the Armenian government decided to provide around 13.5 billion drams to Artsakh.
Presenting the draft decision, Minister of Finance Tigran Khachatryan said 1.2 billion drams of the sum will be spent to pay the utility bills of the people, while 12.2 billion drams will be allocated to Artsakh as an interstate loan.
He noted that the financial assistance is provided on the basis of a donation agreement to finance electricity, natural gas and communication services in October, as well as various sectors of the economy.
Nikol Pashinyan said in turn that since November 2020 the Armenian government has provided nearly 100 billion drams to Artsakh in financial aid.