Արշակ Կարապետյանը կարևորել է Իրանի դերը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում
Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում, կարևորել Իրանի դերակատարությունը տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման գործում։
Կողմերը քննարկել են նաև հայ-իրանական համագործակցության խորացմանը և տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող այլ հարցեր:

Defense Minister of Armenia Arshak Karapetyan received on Friday the Ambassador of Iran to Armenia Abbas Badakhshan Zohouri. As the press department at the ministry reported, military attaché of the Iranian Embassy in Armenia, Colonel Bahman Sadegin was present at the meeting.
As the ministry release said, Minister Karapetyan presented the situation in the region to the Ambassador and highlighted Iran's role in ensuring the regional security.
The parties also discussed a range of issues concerning the enhancement of Armenian-Iranian cooperation and regional issues.