Իրանի խորհրդարանի նախկին փոխնախագահ․ Իրանը պետք է ամեն գնով դիմադրի «զանգեզուրի միջանցքի» ստեղծման դավաճանական ծրագրին
13:24 02/10/2021
Իրանի  խորհրդարանի նախկին փոխնախագահ Ալի Մոթահարին թվիթերում գրառում է կատարել  Ադրբեջանի մասին, որում ասվում է․
«Իրանը պետք է ամեն գնով դիմադրի Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Իսրայելի՝ «Զանգզուրի միջանցքի» ստեղծման դավաճանական ծրագրին, որը կվերացնի Հայաստան-Իրան սահմանը և կփակի դեպի Եվրոպա Իրանի ճանապարհներից մեկը»։
Շարունակելով թիթերյան գրառումը՝ Ալի Մոթահարին գրում է, որ «Մայր Իրանին դավաճանելու փոխարեն Ադրբեջանի Հանրապետությունը պետք է վերադառնա դեպի իր մորը, հակառակ դեպքում նա կստանա այն նույն դասը, ինչ Սադամը»:

Бывший вице-спикер парламента Ирана: Тегеран должен любой ценой противостоять предательской программе по созданию «Зангезурского коридора»
16:16 02/10/2021
Политик Али Мотахари, который в прошлом занимал должность вице-спикера парламента Ирана, в своей записи в Twitter коснулся действий Азербайджана, отметив:
«Иран должен любой ценой противостоять предательской программе Азербайджана, Турции и Израиля по созданию «Зангезурского коридора», который приведет к ликвидации границы Армения-Иран и закроет один из путей в Европу для Ирана».
«Вместо того, чтобы предавать Иран, Азербайджан должен вернуться к нему, в противном случае он получит тот же горький урок, что и Садам», – добавил он.