Արցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 1-ին կատարվել է 66 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք է գրանցվել։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 16 վարակակիր: Բժիշկները 3 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 13315 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1160-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

02.10.2021. В Арцахе за сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 1 октября проведено 66 тестирований, в результате чего выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 16 носителей вируса.
Состояние здоровья 3 пациентов медики оценивают как тяжелое, а пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 13315 человек, у 1160 из них результаты тестов оказались положительными.