Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ այս տարի նախագահի ծննդյան օրվա հետ կապված սցենարն առանձնապես չի տարբերվի նախորդ տարիներից: Այս մասին գրում է «ԼԵՆՏԱ»-ն։
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մտադիր է իր ծննդյան օրը՝ հոկտեմբերի 7-ին, աշխատանքային հանդիպումներ անցկացնել, իսկ երեկոյան տոնը նշել մտերիմների ու ընկերների շրջապատում: Այս մասին լրագրողներին հայտնել Է Կրեմլի ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը։
«Որքան ինձ հայտնի է, նա աշխատանքային պլաններ ունի այդ օրվա հետ կապված՝ չնայած, որ ծննդյան օրն է, բայց դուք գիտեք, որ նա հաճախ է աշխատանքային միջոցառումներ անցկացնում։ Ոչ ոք չի կասկածում, որ գոնե երեկոյան նա հարազատների ու մտերիմների հետ կլինի»,- նշել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը։
Պեսկովը հավելել է, որ այժմ նախագահն այլևս չի գտնվում ինքնամեկուսացման մեջ, ուստի դա չի ազդի տոնակատարության վրա:

Putin to work on his birthday, celebrate with loved ones later, Kremlin spox says
Russian President Vladimir Putin will work on his birthday, October 7, but in the evening will definitely mark the occasion with his loved ones, TASS quoted Kremlin spokesman Dmitry Peskov as telling reporters on Tuesday.
"As far as I know, he (Putin - TASS) has working plans for this day, despite the birthday," the Kremlin official said. The spokesman added that the president "frequently holds work-related events on his personal holiday."
"Nobody has any doubts that, at least, in the evening he will definitely celebrate with his nearest and dearest, this happens more often," Putin’s press secretary noted. He explained that the head of state is not observing "that special self-isolation" anymore that he observed in mid-September due to coronavirus cases in his inner circle.