Դատարանը թույլ է տվել, որ Սանասարյանը մեկնի երկրից
Առողջապահության նախկին նախարար Արսեն Թորոսյանի հարցաքննությունն այսօր դատարանն ավարտեց։ Դատավոր Դավիթ Բալայանը հայտնեց, որ հաջորդ նիստը մտադիր է նշանակել հոկտեմբերի 19-ին ժամը 10։30-ին։
Սակայն դատարան է դիմել Դավիթ Սանասարյանը, նշել, որ ցանկանում է մեկնել արտասահման։
«Հիմնավորումներ է ներկայացրել, ես հիմա չեմ ուզում մանրանալ, դրանք ներկայացնել։
Դատարանը թույլատրել է մեկնել։ Հոկտեմբերի 19-ի նիստն այդ պատճառով տեղի չի ունենա։ Հաջորդ նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 29-ին ժամը 10։30-ին, ապա՝ նոյեմբերի 11-ին ժամը 10։30-ին, նոյեմբերի 23-ին, դեկտեմբերի 14-ին»,- հայտարարեց դատավորը։
Դատավոր Բալայանը նշեց, որ արտասահման մեկնելու թույլտվության համար դատարան է դիմել նաև Ադյանը, բայց դատարանը նրան թույլ չի տվել։
«Ադյանի դիմումի ձևը մոտավորապես այսպես էր, քանի որ սեպտեմբերին նիստ չի լինելու, գնամ, մի քիչ հանգստանամ, գամ։ Մոտավոր այդ ոճի մեջ։ Բայց դուք պետք է հիշեք, Ադյան, որ Ձեր նկատմամբ վարույթ է իրականացվում»,- ասաց դատավորը։

Суд разрешил Санасаряну выехать из страны
Суд сегодня завершил допрос бывшего министра здравоохранения Арсена Торосяна. Судья Давид Балаян заявил, что следующее заседание назначено на 19 октября в 10:30.
Однако в суд обратился Давид Санасарян, отметив, что хочеть поехать за границу.
«Он представил обоснования, сейчас не хочу впадать в подробности и представлять их.
Суд разрешил ему выехать. Поэтому заседание 19 октября не состоится. Следующие заседания состоятся 29 октября в 10:30, затем – 11 ноября в 10:30, 23 ноября, 14 декабря»,- заявил судья.
Судья Балаян отметил, что с целью поездки за границу обратился также Адьян, однако суд не разрешил.
«В обращении Адьяна говорилось приблизительно так: поскольку в сентябре заседаний не будет, поеду, немного отдохну, вернусь. Как-то так. Но вы должны помнить, Адьян, что в отношении Вас осуществляется производство»,- сказал судья.