Թևան Պողոսյանը՝ կառավարությանը. Հիմա Ադրբեջանին պուպուշիկ եք ներկայացնում, որ ի՞նչ համոզեք
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Թևան Պողոսյանը, անդրադառնալով կառավարության տարածած այն պնդմանը, թե Հայաստանի օդային տարածքը երբևէ փակ չի եղել Ադրբեջանի համար, ինչպես նաև Ադրբեջանի օդային տարածքը փակ չի եղել Հայաստանի համար,2014-ից Ադրբեջանն է հրաժարվել օգտվել Հայաստանի օդային տարածքի, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Մեկ հարց: Եթե Ադրբեջանի օդային տարածքը փակ չի եղել երբեք ՀՀ-ի քաղաքացիական ավիացիայի համար, ապա ո՞րն էր խնդիրը, որ ՀՀ քաղաքացիական որևէ ինքնաթիռ այդպես էլ չմեկնեց Արցախ:
Արցախի Հանրապետությո՞ւնն էր արգելել, թե Ադրբեջանն Արցախը նախկինում իրը չէր համարում և պատասխանատվություն չէր կրում: Կամ բա եթե այդպես է, այդ ինչի՞ հիմա չի մեկնում, ռուսական խաղապահնե՞րն են արգելում, թե՞ Տեղ գյուղից այն կողմ այլ բան կա:
Դե գնա ու փորձիր հասկանալ այս ամենը: Հիմա Ադրբեջանին պուպուշիկ եք ներկայացնում, որ ի՞նչ համոզեք, ալիևյան մի քանի օր առաջ արված  հայտարարությունները հայ ազգին չէ՞ր ուղղված:
Սա ու՞մ շահերի սպասարկմանն է միտված: Պատասխանի ակնկալիք չկա: Հասկանալի է ամեն ինչ, բայց դե մինչ մի բան գրելը, ներկայացնելը լավ մտածեք, թե դրա արդյունքն ինչ է լինելու»։

Теван Погосян – правительству: Теперь вы зачем представляете Азербайджан белым и пушистым?
Общественно-политический деятель Теван Погосян в связи с распространенным правительством утверждением, что воздушное пространство Армении никогда не было закрыто для Азербайджана, так же, как воздушное пространство Азербайджана не было закрыто для Армении, и что с 2014 года Азербайджан сам отказался использовать воздушное пространство Армении, на своей страничке в Facebook пишет:
«Один вопрос: если воздушное пространство Азербайджана никогда не было закрытым для гражданской авиации РА, тогда в чем была проблема, что ни один гражданский самолет РА так и не полетел в Арцах?
Это Республика Арцах запретила, или Азербайджан раньше не считал Арцах своим и не нес ответственности? Или, если это так, то почему сейчас не летают туда, российские миротворцы мешают, или после села Тех есть что-то другое?
Теперь иди-пойми все это. Сегодня вы представляете Азербайджан белым и пушистым, чтобы убедить в чем? Сделанные несколько дней назад алиевские заявления разве не армянскому народу были адресованы?
Чьим интересам это служит? Ответа и не ожидаю. Все и так понятно, но, прежде чем что-то писать и что-то представлять, подумайте хорошенько, каковым будет результат».