06.10.2021. ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1155 նոր դեպք, որից 21-ը մահվան ելքով
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ երեկ ՀՀ-ում կատարվել է 8947 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1155 նոր դեպք: Ունենք 381 առողջացած, 21 մահվան դեպք:
Հոկտեմբերի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 267 363 դեպք, որոնցից 245 757-ն` առողջացած, 5440-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14 945 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 770 914 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1221 է:

06.10.2021. За сутки в Армении подтверждено 1155 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1155 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 8947 тестах), выздоровел 381 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончался 21 человек.  Зарегистрирован также 1 случай смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациента был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1221.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 6 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 267 363. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 245 757 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5440.
Фактически на лечении на данный момент находятся 14 945 пациентов. В общей сложности было проведено 1 770 914 тестирований.