«Հրապարակ». Փաշինյանը «կռուտիտի» և արգելված գծեր հատելու հարցում անգերազանցելի է
«ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանը երեկ անցավ դարձյալ լարված ու թշնամական մթնոլորտում։ Ընդդիմադիրները, որոնցից ոչ բոլորն էին ներկա դահլիճում, դարձյալ փորձեցին Նիկոլ Փաշինյանին նեղը գցել՝ հիշեցնելով նախկինում արած իր հայտարարություններն ու հակասական գործողությունները։ Դարձյալ հիշեցրին, որ դավաճան է և կապիտուլյանտ, բայց բանը շշանետումներին չհասավ, քանզի շշերն այս անգամ ևս հավաքել էին սեղաններից։
Փաշինյանը որոշ հարցեր խորամանկորեն շրջանցում էր` չէր պատասխանում, որտեղ մեղքը նախկինների վրա գցելու փոքրիկ շանս էր տեսնում, անցնում էր հակահարձակման՝ «դավաճանն ու կապիտուլյանտը դուք եք»։ Երբեմն ընդդիմադիրների նյարդերը տեղի էին տալիս:
Օրինակ, գերիների մասին հարց ուղղած Հռիփսիմե Ստամբուլյանի նյարդերը չդիմացան, և նա միկրոֆոնը խփեց սեղանին, դուռը շրխկացրեց ու դուրս եկավ։ Պարզ է, որ ընդդիմությունը լեզվակռվի մեջ միշտ պարտվելու է Փաշինյանին, որովհետև «կռուտիտի» և արգելված գծեր հատելու հարցում նա անգերազանցելի է»։

«Грапарак»: Пашинян непревзойден в плутовстве и умении переходить запретные линии
Газета «Грапарак» пишет, что правительственный час в парламенте накануне опять прошел в напряженной и вражеской атмосфере. Представители оппозиции, из которых не все присутствовали в зале, снова попытались прижать к стенке Никола Пашиняна, напоминая ему об озвученных в прошлом заявлениях и противоречивых действиях. Опять напомнили, что он предатель и капитулянт, однако в этот раз дело не дошло до бутылок, поскольку бутылки с водой были заблаговременно убраны.
«Пашинян хитрил и уходил от вопросов, просто не отвечал. Там, где был хоть малейший шанс свалить вину на "бывших", он переходил в атаку, отвечая: "капитулянт и предатель вы". Иногда у оппозиционеров сдавали нервы.
Например, задавшая вопрос о пленных Рипсиме Стамбулян не выдержала, она ударила микрофоном об стол, хлопнула дверью и вышла. Ясно, что в словесной перепалке оппозиция всегда будет проигрывать Пашиняну, поскольку в вопросе плутовства и хитрости, умения переходить запретные линии он непревзойден», - пишет газета.