Բյուջեից 36 մլն դրամ կհատկացվի «ՀՀ Վարչապետի գավաթ» սիրողական կրոսավազքի համար
Կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգում ընդգրկված 26 նախագծերից միայն 8-ով գործադիրը նախատեսում է «ՀՀ 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում վերաբաշխում և լրացում կատարել: Այդ նախագծերից մեկով նախատեսում է կառավարության պահուստային ֆոնդից 2.3 մլրդ դրամ հատկացնել Առողջապահության նախարարությանը՝ COVID-19-ի դեմ պայքարելու համար:
Նախագծի հիմնավորման մեջ ասվում է. «Հանրապետության տարածքում ներկայում առկա իրավիճակով պայմանավորված կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) արագ կանխարգելման, վերահսկման, բուժման և հաղթահարման ապահովման նպատակով անհրաժեշտ միջոցառուների ծախսերը (հաշվարկը ներկայացվում է ստորև) պատշաճ և ժամանակին իրականացնելու նպատակով, անհրաժեշտություն է առաջացել Առողջապահության նախարարությանը ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից հատկացվել է 2,365,000.0 հազ դրամի սահմանված չափաքանակով»:
Բյուջեի մեկ այլ վերաբաշխման նախագծով մոտ 36 մլն դրամ կհատկացվի Երևան-Էջմիածին մայրուղում «ՀՀ Վարչապետի գավաթ» սիրողական կրոսավազքի մրցաշար կազմակերպելու համար:

36 млн драмов будет выделено из бюджета на турнир по любительскому кроссовому  бегу «Кубок премьер-министра»
12:43 07/10/2021
36 млн драмов будет выделено из бюджета на турнир по любительскому кроссовому бегу «Кубок премьер-министра»
Только по 8-ми из 26-и вопросов повестки дня сегодняшнего заседания правительства исполнительная власть предусматривает осуществить перераспределение и внести поправки в закон «О государственном бюджете РА 2021 года».
Одним из этих проектов планируется выделить Министерству здравоохранения из резервного фонда правительства 2.3 млрд драмов на борьбу с COVID-19.
В обосновании проекта говорится: «В целях быстрого предотвращения, контроля, лечения и преодоления коронавирусной инфекции, в связи с ситуацией на территории республики с целью надлежащего и своевременного осуществления необходимых мероприятий (подсчет прилагается ниже) появилась необходимость выделения Министерству здравоохранения РА 2,365,000.0 драмов из резервного фонда правительства РА».
Другим проектом бюджета по перераспределению около 36 млн драмов будет выделено на организацию на шоссе Ереван-Эчмиадзин любительского турнира по кроссовому бегу «Кубок премьер-министра РА».