«Հրապարակ». Տեռորի նպատակը պատվաստումների խթանումն է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության երեկվա նիստում կրկին խոսվեց պատվաստումների և համավարակի թեմայով, Նիկոլ Փաշինյանն անգամ նախատեց նախարարին` վատ աշխատանքի և պատվաստումների դանդաղելու համար, և ուժայիններին էլ հանձնարարեց՝ զբաղվել պատվաստումների դեմ հակաքարոզչություն անողներով։
Մեր տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստից հետո այս թեմայով նաև փակ խորհրդակցություն է հրավիրել և հանդիմանել Անահիտ Ավանեսյանին՝ ասելով, որ հնարամիտ եղանակներ մտածի ու վերահսկի ոլորտը: Նաև հանձնարարականներ է տվել ուժային կառույցներին ու տեսչական մարմիններին` ստուգայցեր կազմակերպել բուժհաստատություններ, նաև՝ քաղաքացիական հագուստով ու հակապատվաստումային քարոզ իրականացնող բուժաշխատողներին բերման ենթարկել և պատասխանատվության ենթարկել։
Երեկվանից իշխանական մամուլն էլ է գործի դրվել` տեղեկություններ են հրապարակում վաղվանից սկսվող ստուգումների, պատժիչ գործողությունների և չպատվաստվածների դեպքում քովիդի բուժումը վճարովի դարձնելու մասին: Անգամ թվեր են նշում` մեկ անձի բուժումը 800 հազար դրամ կարժենա: Տեռորի նպատակը պատվաստումների խթանումն է»։

«Грапарак»: Цель террора – стимулировать вакцинацию
Вчера на заседании правительства снова обсуждалась тема вакцинации и эпидемии коронавируса, Никол Пашинян даже отчитал министра здравоохранения за плохую работу и медленные темпы вакцинации и поручил силовикам заняться теми, кто ведет пропаганду против вакцинации, пишет газета «Грапарак».
«По нашим сведениям, после заседания правительства Никол Пашинян созвал также закрытое совещание по этой теме и встретился с Анаит Аванесян, поручив проявить изобретательность и гибкость для контроля сферы. Были даны поручения также силовым структурам и инспекционным органам – организовать проверки в медицинских учреждениях, а также подвергнуть приводу и привлечь к ответственности граждан и медицинских сотрудников, осуществляющих пропаганду против вакцинации.
Со вчерашнего дня провластные СМИ приступили к делу: распространяются сведения о начинающихся с завтрашнего дня проверках, карательных действиях и платном лечении зараженных коронавирусом невакцинированных граждан. Отмечается даже стоимость  лечения – 800 тысяч драмов за лечение одного пациента. Цель террора – в стимулирование вакцинации», - пишет газета.