«Գավառ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գավառի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ իրենց մոտ վիրավոր քաղաքացու են տեղափոխել:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ հիվանդանոց մեկնած ոստիկանության օպերատիվ խումբը պարզել է բուժօգնության տեղափոխված տղամարդու ինքնությունը՝ Նորատուսի 43-ամյա բնակիչ։ Ըստ նախնական տվյալների՝ նա հենց Նորատուսից էր հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության ու Գավառի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած անհետաձգելի միջոցառումների շնորհիվ հանցագործությունը կարճ ժամանակում բացահայտվել է։
Պարզվել է, որ հոկտեմբերի 6-ին, ժամը 20-ի սահմաններում, հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդը, նրա 39-ամյա եղբայրը և նույն գյուղի 39-ամյա մեկ այլ բնակիչ Նորատուսի «Կայի Դիք» կոչվող տարածքում վիճաբանել են, ինչը վերածվել է ծեծկռտուքի: Այդ ընթացքում էլ 39-ամյա տղամարդը իրեն պատկանող ողորկափող որսորդական հրացանից կրակոց է արձակել, ինչի հետևանքով եղբայրները մարմնական վնասվածքներ են ստացել: Եղբայրներից մեկը տեղափոխվել էր հիվանդանոց, իսկ մյուսը բուժօգնության չէր դիմել։
Ոստիկանների բացատրական աշխատանքի արդյունքում կրակոց արձակած տղամարդը ներկայացել է ոստիկանություն՝ իր հետ բերելով որսորդական ողորկափող հրացանը։ Նա տեղի ունեցածի վերաբերյալ ներկայացրել է իր բացատրությունները։ Երկու կողմն էլ հանցագործության մասին հաղորդում են տվել։

Драка и выстрелы в Норатусе – преступление раскрыто
В Гаварское отделение полиции поступило сообщение из Гаварского медицинского центра о том, что к ним доставлен раненый гражданин.
Как сообщает пресс-служба полиции, оперативная группа полиции, прибывшая в больницу, установила личность мужчины - 43-летнего жителя Норатуса. По предварительным данным, он был доставлен из Норатуса в медицинский центр с огнестрельными ранениями.
Благодаря безотлагательным мерам, принятым Гегаркуникским областным отделением и Гаварским отделением полиции, преступление было раскрыто в короткие сроки.
Выяснилось, что 6 октября около 20:00 мужчина, которого доставили в больницу, и его 39-летний брат, а также один 39-летний житель того же села, поссорились в районе «Каи Дик» в Норатусе. Ссора вылилась в драку. 39-летний мужчина выстрелил из ружья, в результате чего братья получили телесные повреждения. Один из братьев был доставлен в больницу, а другой за медицинской помощью не обращался.
Стрелявший в результате разъяснительной работы полиции явился в отделение, принеся с собой охотничье ружье. Он представил свои объяснения произошедшего. Обе стороны сообщили о преступлении. Назначен ряд экспертиз. Все обстоятельства происшествия выясняются. Ведется расследование. -0-