Թուրքիան, Ադրբեջանը, Վրաստանը մաքսային հարցերով հանձնաժողով են ստեղծում
Ադրբեջանը, Թուրքիան, Վրաստանը ստորագրել են մաքսային հարցերով եռակողմ հանձնաժողով ստեղծելու վերաբերյալ արձանագրություն։ Այս մասին գում է «Գրուզիա Օնլայն»-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի մաքսային պետական հանձնաժողովի ղեկավարի թվիթերյան գրառումը։
Նա նշել է, որ արձանագրության ստորագրումը մեծ ավանդ կունենա մաքսային ոլորտում երեք երկրների հետագա համագործակցության գործում։
Ավելի վաղ Հայաստանի հարևան Վրաստանի ու թշնամի Ադրբեջանի, Թուրքիայի միջև ստորագրվել էր Բաքու-Թբիլիս-Կարս երկաթուղային զարգացման ծրագրի վերաբերյալ արձանագրություն։

Азербайджан, Грузия и Турция создают комитет по таможенным вопросам
Азербайджан, Грузия и Турция подписали протокол о создании трехстороннего комитета по таможенным вопросам. Об этом сообщает «Грузия онлайн» со ссылкой на запись председателя Государственного таможенного комитета Азербайджана Сафара Мехтиева в Twitter.
Он отметил, что подписание протокола внесет вклад в дальнейшее развитие сотрудничества между тремя странами в области таможенного дела.
Напомним, что накануне между Азербайджаном, Грузией и Турцией был подписан трехсторонний протокол о развитии проекта железной дороги Баку-Тбилиси-Карс.