Խաչատուրյանցը Ռուսաստանի ֆուտբոլի Պրիեմեր լիգայի նախագահի միակ թեկնածուն է
Ռուսաստանի Պրեմիեր լիգայի (ՌՊԼ) ղեկավարի պաշտոնակատար Աշոտ Խաչատուրյանցը լինելու է կազմակերպության նախագահի ընտրությունների միակ թեկնածուն: «Գազետա ռու»-ն հրապարակել է լիգայի պաշտոնական կայքէջում տեղադրված տեղեկատվությունը:
Հոկտեմբերի 8-ը ընտրություններին մասնակցության հայտեր ներկայացնելու վերջին օրն էր: Խաչատուրյանցը միակն է, որը փաստաթղթեր է ներկայացրել սահմանված ժամկետում: ՌՊԼ-ի ղեկավարի ընտրությունները կանցկացվեն նոյեմբերի 22-ին:
Հոկտեմբերի 5-ին Սերգեյ Պրյադկինը, որը ղեկավարում էր կազմակերպությունը 2007 թվականից, լքել է կազմակերպության նախագահի պաշտոնը: 2020 թվականի մարտին նա վերընտրվել էր նոր ժամկետով:
Խաչատուրյանցը նաև Եվրոպական պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլային լիգաների ասոցիացիայի տնօրենների խորհրդի անդամ է, ՈւԵՖԱ-ի պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլի ռազմավարական խորհրդի անդամ, ՈւԵՖԱ-ի խաղացողների կարգավիճակի և գործակալությունների կոմիտեի անդամ:
Աշոտ Խաչատուրյանցը 2019 թվականի նոյեմբերին գլխավորել է Ռուսաստանի ֆուտբոլի միության (ՌՖՄ) մրցավարական հանձնաժողովը: Նա նաև ՌՖՄ նախագահին կից փորձագիտական և դատական հանձնաժողովի նախագահն է, իսկ 2020 թվականից՝ ՌՖՄ գործկոմի անդամ:

Хачатурянц – единственный кандидат на пост главы Российской премьер-лиги
Исполняющий обязанности главы Российской премьер-лиги (РПЛ) Ашот Хачатурянц будет единственным кандидатом на выборах президента организации, сообщается на официальном сайте лиги, передает gazeta.ru.
8 октября был заключительный день подачи заявок на участие в выборах. Хачатурянц стал единственным, кто подал документы в указанный срок. Выборы главы РПЛ пройдут 22 ноября.
5 октября пост президента организации покинул Сергей Прядкин, который возглавлял ее с 2007 года. В марте 2020 года он был переизбран на новый срок.
Функционер также является членом Совета директоров Европейской ассоциации профессиональных футбольных лиг, членом Стратегического совета по профессиональному футболу УЕФА, членом комитета УЕФА по статусу игроков и агентской деятельности.
Хачатурянц в ноябре 2019 года возглавил судейский комитет Российского футбольного союза (РФС). Также он является председателем экспертно-судейской комиссии при президенте РФС, а с 2020 года входит состав исполкома РФС.