ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«2021թ․ հոկտեմբերի 17-ին, ինչպես նաև 2021թ․ նոյեմբերի 14-ին կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների պատշաճ կազմակերպման նպատակով ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության համապատասխան համայնքը սպասարկող տարածքային անձնագրային ծառայությունները աշխատելու են 2021թ․ հոկտեմբերի 9-ին և 10-ին՝ շաբաթ և կիրակի ոչ աշխատանքային օրերին ժամը 10․00-ից մինչև 17․00-ն՝ «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» Սահմանադրական օրենքով սահմանված գործառույթներն իրականացնելու համար։
Ընդ որում, 2021 թվականի նոյեմբերի 14-ին նշանակված տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններին մասնակցելու համար համապատասխան համայնքը սպասարկող անձնագրային ծառայությունները քաղաքացիներին տրամադրելու են ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2016թ․ հունիսի 17-ի թիվ 25-Ն որոշմամաբ սահմանված տեղեկանքները։

Заявление полиции отнисительно выборов органов местного самоуправления
«С целью надлежащей организации предстоящих выборов органов местного самоуправления 17 октября, а также 14 ноября 2021 года территориальные паспортные службы, обслуживающие соответствующую общину паспортно-визового управления полиции РА, будут работать в субботу и воскресенье - 9 и 10 октября 2021 года –– с 10:00 до 17:00 с целью осуществления функций, установленных конституционным законом «Избирательный кодекс Республики Армения».
Причем, для участия в выборах органов местного самоуправления, назначенных на 14 ноябра, паспортные службы, обслуживающие соответствующую общину будут предоставлять гражданам справки, установленные решением 25-Н ЦИК от 17 июня 2016 года.