Փաստաբանական խումբ. Դավիթ Տոնոյանը պայքարելու է հանուն արդարության, իր անմեղության և բարի համբավի վերականգման համար
11:09 11/10/2021
Դավիթ Տոնոյանի փաստաբանական խումբը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
«Պարոն Տոնոյանն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում և որևէ պարագայում չի ընդունի, քանի որ իրեն մեղադրում են մի արարքի կատարման մեջ, որը նա չի կատարել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնից ազատվելուց հետո պարոն Տոնոյանը ձեռնպահ է մնացել մեկնաբանություններից՝ հաշվի առնելով պետական գաղտնիքը, ՀՀ ազգային անվտանգության և միջպետական հարաբերությունների շահերը:
Այսօր ևս պարոն Տոնոյանն այդ շահերը վեր է դասում սեփական շահերից և տիրապետելով տեղեկատվության մեծ ծավալի՝ այն չի օգտագործում հանրային տիրույթում սեփական պաշտպանության համար:
Պարոն Տոնոյանը վստահ է, որ հատուկ մասնագիտական գիտելիքներ ունեցող անձանց կողմից կատարված փորձաքննության արդյունքները փաստարկված և անաչառ պատասխաններ կտան ՀՀ զինված ուժերի համար «անորակ» և «տեխնիկական նորմերին չհամապատասխանող» զենք-զինամթերքի մասին պնդումներին:

Группа адвокатов: Господин Тоноян будет бороться во имя справедливости, восстановления своей невиновности и доброго имени
12:07 11/10/2021
Адвокатская группа Давида Тонояна распространила заявление, в котором сказано:
«Господин Тоноян предъявленное ему обвинение не принимает и ни в коем случае не примет, поскольку его обвиняют в деянии, которого он не совершал.
После освобождения от должности министра обороны господин Тоноян воздерживался от комментариев, учитывая государственную тайну, интересы национальной безопасности РА и межгосударственные отношения.
И сегодня господин Тоноян ставит эти интересы выше собственных интересов и, владея информацией в большом объеме, не использует ее для собственной защиты на общественной площадке.